Do klece umístíte jesle na seno nebo kouli na seno, které pravidelně doplňujeme - králíček musí mít stálý přístup k čerstvému senu. Dále na klec připevníme napáječku (objem 250 - 500 ml, nejlépe s kuličkou, která zajistí snadný přístup k vodě - vodu musí mít králíček v dosahu non-stop). Při plnění napáječky vždy zkontrolujte, zda není kulička "zaseklá", králíčkovi by pak voda netekla a zbytečně by třeba celý den žíznil. Do pitné vody je vhodné přidávat prostředek na okyselení vody. Oblíbený je např. Acidomid K, použít ale můžete i obyčejný ocet, kterého se dává jenom kapka. Můžeme zakoupit také dřeva na ohryz nebo králíčka pravidleně zásobíme větvičkami z ovocných a jiných stromů.
Na krmení se hodí těžší, keramická či kameninová miska.
Do rohu klece je vhodné umístit záchůdek.
Podestýlka do klece
Ideální je, když naučíme králíčka na záchůdek a podestýlku umísťujeme pouze do něj. Na dno klece umístíme kobereček proti klouzání.
Králíčci jsou velmi čistotní a chodí obvykle pouze na jedno, max. dvě místa, která si vyberou.
Do klece umístite domeček, který králíčci milují. Mohou se do něj schovat v případě, že se cítí ohroženi a mohou na něm sedět a rozhlížet se po okolí, což mají velmi rádi a často tak činí. Volit můžete buď plastovou nebo dřevěnou budku. Dřevěnou navíc může ohlodávat a tak si brousit hlodáky.
Do klece pravidelně umísťujeme nějaké hračky, které králíčkovi poskytnou zábavu.
Naprosto stejné vybavení pořídíte králíčkovi do ubikace (králikárny) a stejně tak i do výběhu.